برگزیدگان سومین جشنواره رادیویی پژواک معرفی شدند | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۰۹
با احترام به زنده‌یاد مسعود اسکویی

برگزیدگان سومین جشنواره رادیویی پژواک معرفی شدند

آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار و برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش صبا،  در مراسم اختتامیه سومین جشنواره رادیویی پژواک با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما و علی بخشی زاده معاون صدا از خانواده شهید سردار طهرانی‌مقدم تقدیر و لوحی به نماینده خانواده این شهید اهدا شد.
همچنین با حضور فرزند و نوه شهید سید رضی موسوی، یاد و خاطر این شهید گرامی داشته شد. از نکات قابل توجه در دست داشتن تصویر شهید رضی در دستان نوه وی در این مراسم بود. همچنین از خانواده شهید زاهدی تجلیل شد.

در ابتدای آیین پایانی سومین جشنواره پژواک، حمیدرضا افتخاری، دبیر جشنواره با ارائه گزارش کوتاهی از پژواک سوم گفت: برگ برنده پژواک سوم تاکید دوباره بر این است که رادیو رسانه لحظه هاست، ما سه قله در این دوره از پژواک داشتیم؛ در ابتدای راه مقاومت مردم غزه را به جشنواره اضافه کردیم، در میانه راه متاسفانه اتفاقات حوادث تروریستی کرمان رخ داد و آثار قابل توجهی در این بخش دست ما رسید.
وی ادامه داد: بخش سوم هم با عنوان عملیات تنبیهی وعده صادق در روز افتتاحیه در فراخوان اعلام شد که ما در این بخش بیشترین آثار را دریافت کردیم.  نمونه هایی که گفته شد نشان دهنده این بود که رادیو به لحظه و راز ماندگاری رادیو در همان به لحظه بودن و همسو با اتفاقات جامعه بوده است.
دبیر جشنواره ادامه داد: به افتخار رادیویی‌ها که در این ۸۴ سال تلاش کردند و همیشه در صحنه حاضر بودند. متاسفانه به تازگی استاد مسعود اسکویی را از دست داده‌ایم، استاد روحشان شاد و یادش گرامی.

[ارسال بیش از یک هزار اثر به جشنواره پژواک/صدای واقعیت بودیم]
علی بخشی‌زاده معاون صدای رسانه ملی در مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک ضمن تبریک ولادت علی ابن موسی الرضا (ع) و خیرمقدم به مهمانان گفت: در حالی اختتامیه سومین جشنواره پژواک را به نظاره نشسته ایم که باید از زحمات خالصانه و بی ریای همکارانم در رادیو قدردانی می کنم. دست یکایک شما را می‌بوسم، خدا قوت و دست مریزاد. دانه‌ای سه سال گذشته در فضای رادیویی کاشته شد و امسال به ثمر نشست و شکوفه‌ها متعدد و میوه های پرثمر داد.
وی با تاکید بر این که امسال به دبیرخانه جشنواره رادیویی پژواک بیش از یک هزار اثر در زمینه‌های مختلف ارسال شد، افزود: ارسال این تعداد آثار نشان از همت همکارانم در سراسر کشور دارد. شکوفه هایی که به بار نشست. معرفی جوانانی که در صحنه حاضر شدند و برنامه‌های  خلاقانه ارسال کردند.
بخشی‌زاده در ادامه با اشاره به داوری این دوره از جشنواره خاطرنشان کرد: داوری در این دوره بسیار سخت بود؛ بعضی از آثار برگزیده با صدم اختلاف بر روی سکو می آیند. به نظرم این جشنواره به اهداف خودش رسیده است. جا دارد شاخ و برگ پیشتری پیدا کند. به امید خدا در سال آتی این جشنواره وجه بین المللی پیدا می کند و فقط به  مستند اکتفا نمی کند. از این بستر چهره هایی معرفی خواهند شد. ما مفتخریم که صدای واقعیت بودیم و پژواک حقیقت.
معاون صدا در ادامه یادآور شد: در طول این سه دوره، ما از حوادث و رویدادهای بین‌المللی عقب نمانده ایم  و همراه مردم غزه بودیم، در طوفان القصی آثار قابل توجهی تولید شد، صدای دانشجویان استکبار جهانی بودیم. در حادثه ای که در سالگرد حاج قاسم سلیمانی رخ داد، بلافاصله همکاران ما که در صحنه حاضر بودند و اقدام به ساخت مستند کردند.
بخشی‌زاده با بیان این که این جشنواره به هفت نشان رسیده است، افزود: نشان سردار شهید قاسم سلیمانی به پاس قدردانی از همکاران در حوزه مقاومت است و نشان دکتر کاظمی آشتیانی در تبیین و توصیف پیشرفت همه جانبه کشور طراحی شده است.
همچنین نشان دیگر برنامه های سلامت محور با عنوان نشان صدیقه اعتماد سعید و نشان مادر را به برنامه سازانی تقدیم می کنیم که در حوزه فرزند آوری و تحکیم خانواده تلاش کردند. نشان فردوسی تقدیم عزیزانی می شود که در حوزه پاسداشت زبان فارسی همت کردند و نشان ایران به برنامه سازان عزیزی تقدیم می شود که در تقویت سرمایه اجتماعی گام برداشتند.
وی با بیان این که مفهوم افتخار درونمایه جشنوراه آتی است، عنوان کرد: محور امید، نشاط اجتماعی، پیشرفت کشور و مفهوم افتخار درونمایه جشنواره بعدی ما خواهد بود. افتخارآفرینی‌هایی که برای کشور، استان ، شهر و روستا دارد. افتخار می کنم ایرانی و فارسی زبانم. پنج محور به مرکز طرح و برنامه ریزی سازمان در دستور برنامه سازی است و بحث جوانی جمعیت و خانواده، پرداخت هنرمندانه به شعار سال، بحث عفاف و حجاب، پیشرفت و امید و در پایان پاسداشت زبان و ادبیات فارسی از جمله این محورها است.

[اعلام برگزیدگان بخش ویژه]

در آیین اختتامیه جشنواره مستند رادیویی پژواک جوایز بخش ویژه به برگزیدگان این جشنواره اهدا شد وجوایز بخش ویژه به این ترتیب اعلام شد:
بخش شعار سال:
متین السادات فیروزی/ اثر: خاص باشید/ رادیو ایران/ برگزیده
خدایار رنجبر/ اثر: بر – انجیر/ مرکز فارس/دیپلم افتخار
بخش مشارکت اجتماعی
لیلا عسکری/ اثر: بازخوانی/مرکز اصفهان/برگزیده
بخش پهلوی از ظهور تا سقوط
سیدحامد موسوی/اثر: رضا شاه از ظهور تا سقوط/رادیو فرهنگ/برگزیده
بخش زن ایرانی نماد توانایی
اکرم رضایی آقامیرلو/اثر: کیمیا/مرکز آذربایجان شرقی/ برگزیده
فرشته لطفی/ اثر: خواهر طاهره/ رادیو ایران/منتخب
بخش افول غرب و نقد غرب زدگی
کیاوش کاملی فر/اثر: خاکسترنشین/رادیو صبا/برگزیده

[برگزیدگان بخش دستاورد فناوری]

در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک، برگزیدگان بخش دستاورد فناوری هم اعلام شد. در بخش دستاورد فناوری از هدی فلاح از رادیو تهران برای اثر سیاهچاله تجلیل به عمل آمد.

[جوایز جشنواره پژواک در دستان مردم]

یکی از بخش های جشنواره پژواک اختصاص به آثار مردمی داشت که جوایز این بخش در آیین اختتامیه جشنواره اهدا شد.

آرزو محرومی نوش آبادی در بخش پادپخش با اثر غصه‌ها قصه می‌شوند… برگزیده شد.

در این بخش سیدعلیرضا ابراهیمی جاوید با اثر اینجا خط مقدم منتخب شد.
همچنین در بخش گزارشی، سجاد باغ شیخی با اثر امیر آتش منتخب شد.
در بخش روایی، محمدامین امیدیان با اثر شوق زندگی برگزیده شد.

نونا معظمی گودرزی هم در این بخش با اثر آخر مجلس به عنوان نوجوان برنامه ساز تقدیر شد.

[تندیس‌های طلایی برای برگزیدگان بخش اصلی]

برگزیدگان بخش اصلی جشنواره مستند رادیویی پژواک در آیین اختتامیه این جشنواره معرفی و تندیس پژواک به آنها اهدا شد.

جوایز بخش ویژه به این ترتیب اعلام شد:

بخش جایزه مقاومت
حمید بهمنی و حسن عبدالهاشم پور/ اثر: سوی حمید/ رادیو ورزش/ برگزیده
بخش جایزه پیشرفت
سیدحسین رضوی/ اثر: رو به رشد/ رادیو سلامت/برگزیده
جایزه سلامت
سارا اکبری/اثر: معلم خاموش/ مرکز خراسان رضوی/برگزیده
جایزه سبک زندگی و تحکیم بنیان خانواده

حسین شفیع/اثر: کوک/مرکز یزد/ برگزیده
زهره سربازی/اثر: من یک مادر هستم/رادیو ایران/جایزه ویژه فرزندآوری
جایزه جهاد تبیین و هدایت فرهنگی
سیده زهرا صالحی/ اثر: مهندس/ رادیو ایران/ برگزیده
حامد مرادیان/اثر:کلاه خود/رادیو جوان/دیپلم افتخار
جایزه پاسداشت زبان فارسی
نائب صالحی گوجانی/ اثر: گنجینه/رادیو معارف/ برگزیده
نیکو یوسفی/اثر:محمدعلی بهمنی/رادیو تهران/ برگزیده
جایزه سرمایه اجتماعی
نیلوفر قاسمی پور/ اثر: نشان شریف/رادیو صبا/ برگزیده

[تندیس‌های طلایی در دستان برگزیدگان بخش واکنش سریع]

در مقطع برگزاری جشنواره پژواک سه بخش در حوزه واکنش سریع به فراخوان دریافت آثار مستند رادیویی اضافه شد که در آیین اختتامیه این جشنواره جوایز این بخش اهدا شد.

در بخش واکنش سریع موضوعات حادثه کرمان، واقعه غزه و عملیات تنبیهی وعده صادق برای ارسال آثار اضافه شد. مریم یوسفی پور با اثر دیوار از رادیو اقتصاد جایزه ویژه غزه را دریافت کرد.
در بخش حادثه تروریستی کرمان مهدیه چمن رسان با اثر مثل قاسم از مرکز کرمان برگزیده شد. در این بخش سینا شاملو جانی بیک با اثر کرمان چون کوه از ایرانصدا دیپلم افتخار کسب کرد. همچنین مریم امینی با اثر روی بال فرشته از مرکز ایلام دیپلم افتخار گرفت.
در بخش عملیات تنبیهی وعده صادق، احمد یوسفی مقدم رهنی از رادیو گفت و گو با اثر طلوع در نیمه شب برگزیده شد. همچنین در این بخش ملیحه صادق کاظمی با اثر آوانگارد از رادیو سلامت دیپلم افتخار کسب کرد.

در بخشی از این مراسم، از کتاب مستند رادیویی با عنوان«به زبان آدمیزاد» از مهدی آذری رونمایی شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  156/408/280/250
 • مست عشق
  102/079/314/500
 • تگزاس۳
  81/555/738/000
 • سال گربه
  56/212/342/500
 • بی بدن
  43/849/169/500
 • خجالت‌نکش۲
  16/981/382/000
 • آسمان غرب
  9/909/002/500
 • ایلیا‌جست‌وجوی‌قهرمان
  7/249/672/000
 • آپاراتچی
  5/723/492/500
 • نوروز
  3/806/720/500
 • پرویزخان
  3/382/914/500
 • قلهک
  3/151/082/500
 • عطرآلود
  1/922/832/500
 • نیلگون
  492/385/000
 • آبی روشن
  274/390/000
 • تاوان
  181/230/000
 • کوچه‌ژاپنی‌ها
  21/425/000