ایدئولوژی‌های سیاسی از نگاه ۷ مدرس علوم سیاسی | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۶
معرفی کتاب؛

ایدئولوژی‌های سیاسی از نگاه ۷ مدرس علوم سیاسی

کتاب «ایدئولوژی‌های سیاسی» نوشته رابرت اکلشال و مدرسان علوم سیاسی دانشگاه کووینز با ترجمه محمد قائد از سوی نشر نو به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، کتاب «ایدئولوژی‌های سیاسی» نوشته رابرت اکلشال و مدرسان علوم سیاسی دانشگاه کووینز با ترجمه محمد قائد در نوبت چاپ اول از سوی نشر نو منتشر شد.

در این کتاب، هفت مدرس پیشین و کنونى دانشکده علوم سیاسى دانشگاه کووینز (بلفاست، ایرلند شمالى) ایدئولوژی‌هاى لیبرالیسم، محافظه‌کارى، سوسیالیسم، دموکراسى، ناسیونالیسم، فاشیسم، زیست‌بوم‌گرایى و فمینیسم را بررسى کرده‌اند. نوع پرداخت آن‌ها متمایل به تاکید بر جنبه‌هاى آموزشى و اجتماعى براى تدریس این مباحث در دانشگاه است، نه جدال سیاسى صرف.

در بخشی از توضیح پشت کتاب می‌خوانیم: «ایدئولوژی‌ها ما را در درک دنیاى اجتماعى پیچیده‌اى که در آن زندگى مى‌کنیم یارى مى‌دهند. ایدئولوژى هم تبیین روابط اجتماعى و سیاسى موجود و هم طرحى براى سازمان‌دادن به این روابط است. حتى اگر معتقد باشیم چالش ایدئولوژیک دیگر وجه مشخصه روابط شرق‌-غرب به‌حساب نمى‌آید، قطبى‌شدن شمال و جنوب اهمیت بیشترى مى‌یابد و نابرابرى در ثروت بسیار بیش از هر زمان دیگرى است. تا زمانى که چنین باشد، مباحث ایدئولوژیک در باب مزایا و نقایص سیاست‌هاى دولت‌ها ادامه خواهد یافت و آوردگاه ایدئولوژیک، به جاى کوچکتر شدن، گسترش مى‌یابد و ایدئولوژی‌ها مشخصه اصلى جهان سیاست باقى خواهند ماند.»

کتاب «ایدئولوژی سیاسی» در ۳۹۴ صفحه با قیمت ۹۲۰۰۰ تومان به همت نشر نو روانه بازار کتاب شد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است