اتفاقات ۱۵ خرداد ۴۲ فیلم می‌شود/ اکران آنلاین نتوانست به سینما کمک کند | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۰۲
داریوش باباییان در گفتگو با صبا:

اتفاقات ۱۵ خرداد ۴۲ فیلم می‌شود/ اکران آنلاین نتوانست به سینما کمک کند

داریوش باباییان از ساخت فیلمی با عنوان «پانزده 42» به نویسندگی و کارگردانی هادی رحیمی خواص و مشاور کارگردانی محمدحسین لطیفی خبر داد.

داریوش باباییان تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا درباره آثار جدید خود گفت: فیلمنامه «پانزده ۴۲» را آماده ساخت دارم که پروانه نمایش آن هم صادر شده است. این فیلمنامه را هادی رحیمی خواص نوشته و قرار است خودش آن را کارگردانی کند، همچنین محمدحسین لطیفی به عنوان مشاور کارگردان در پروژه حضور خواهد داشت.

به گفته وی، در این سناریو به اتفاقات پانزده خرداد سال ۱۳۴۲ پرداخته می شود.

او درباره ساخت فیلم در شرایط فعلی کرونا و صف فیلم های پشت اکران بیان کرد: در فضای موجود تولید هیچگونه توجیه منطقی‌ای ندارد چراکه به تعداد زیادی فیلم در انتظار اکران وجود دارد و فیلمی که قرار است، ساخته شود باید چند سال در انتظار نمایش باقی بماند.

این تهیه‌کننده در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره کارهای آماده پخش خود نیز خاطرنشان کرد: ۲ فیلم سینمایی آماده نمایش دارم؛ «مورچه خوار» به کارگردانی شاهد احمدلو و «معجزه عشق» ساخته محمدرضا ممتاز، اما تا زمانی که دولت قول حمایت از این تولیدات را ندهد ترجیح می‌دهم آن‌ها را به نمایش عمومی درنیاورم.

باباییان ادامه داد: همچنین فیم سینمایی «کله‌پوک» به کارگردانی جواد مزدآبادی را هم آماده نمایش دارم که توسط شورای صنفی نمایش تایید شده است اما هنوز تاریخ دقیق اکران آن مشخص نیست.

تهیه‌کننده «افراطی‌ها» درباره حمایت از آثار سینمایی تاکید کرد: حمایت از صاحبان فیلم، تنها پشتیبانی از سرمایه سازندگان نیست بلکه کل سینما از چنین وضعیتی سود خواهند برد. اگر سینما در شرایط فعلی از حمایت دولت در اکران بهره ببرد، هنر هفتم زنده می‌ماند. البته نباید انتظار اتفاقات چندان خوشایندی در آینده سینما را داشته باشیم.

او در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا اکران آنلاین توانسته است در شرایط موجود یاری‌رسان سینما باشد، تصریح کرد: چنین نبوده است چراکه آثار باید در ابتدا به اکران عمومی درآیند تا حداقل نیمی از هزینه‌های فیلم تامین شود، آنگاه به صورت آنلاین اکران شوند، همچنین متاسفانه به محض اینکه فیلمی در شبکه نمایش خانگی به نمایش در می‌آید پخش غیرقانونی آن را در ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی شاهد هستیم به همین دلیل به نظر من این شکل از نمایش، نمی‌تواند چندان راهگشا باشد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  100/867/118/000
 • بی‌بدن
  22/358/841/000
 • سال گربه
  10/639/228/500
 • آپاراتچی
  3/809/166/500
 • پرویز خان
  3/135/337/000
 • نوروز
  2/746/203/000
 • ایلیا جستجوی قهرمان
  2/310/894/500
 • آسمان غرب
  2/022/378/500