1

نمایش فیلم‌های شهرام مکری در آکادمی فیلم و هنر بروکلین

به گزارش صبا، فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» در کنار سه فیلم بلند دیگر از شهرام مکری طی سه روز در نیویورک به نمایش درخواهند آمد و این کارگردان جمعه ششم اسفند و شنبه هفتم اسفند در جلسه پرسش و پاسخ با تماشاگران این فیلم ها شرکت خواهد کرد.

«ماهی و گربه»، «اشکان،‌ انگشتر مبارک و چند داستان دیگر» و «هجوم» در این آکادمی به نمایش درمی‌آیند.

آکادمی فیلم و هنر بروکلین مرکزی است با قدمتی صد و پنجاه ساله که به دلیل معرفی و تمرکز بر آثار نوآور و مدرن مشهور است در برنامه این ماه آکادمی هنر بروکلین، نمایش فیلم‌هایی مثل «ماشین مرا بران»، «مادران موازی»، «بدترین آدم دنیا» و «پیتزای شیرین» آخرین ساخته پل توماس اندرسون در کنار مرور بر آثار شهرام مکری به چشم می‌خورد.

آکادمی فیلم و هنر بروکلین در بخشی از معرفی مکری آورده است: «شهرام مکری فیلمساز ایرانی بیش از یک دهه است که درام‌ها و تریلرهای جذابی را در سینمای ایران ساخته است. فیلم‌های او که به‌ دلیل فرم‌های بصری پیچیده و تقاطع‌های زمانی نامتعارفش شناخته می‌شود تجربه‌های جدی با حس شوخ‌طبعی  و احساسی شگفت‌انگیز برای کار با قراردادهای ژانرهای آمریکایی است.»

آکادمی فیلم و هنر بروکلین اولین نمایش جدیدترین فیلم مکری را در نیویورک ارایه می‌دهد و در ادامه نوشته است: «فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» جعبه معمایی اسرارآمیز با ترکیبی از عباس کیارستمی و کریس مارکر است این مجموعه همچنین شامل نمایش سه اثر قبلی مکری از جمله «ماهی و گربه» برنده جایزه ونیز است.»

انتهای پیام/