1

اجرای تئاتر کودک و نوجوان نیازمند زیرساخت‌هایی مانند تماشاخانه سیار است

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مهدی قلعه کارگردان نمایش موزیکال «بچه‌های ایران» درباره حضور در تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: در ویژه‌برنامه «عید تا عید با تماشاخانه‌های سیار کانون» در استان آذربایجان غربی اجرای نمایش داشتیم. نمایش «بچه‌های ایران» یک نمایش آهنگین، بازی در بازی با محوریت آداب و رسوم استان‌های مختلف، بناهای تاریخی، غذاهای محلی و جغرافیا و تاریخ شهرهای مختلف ایران است که ششمین اجرای خود را عصر روز دوشنبه ۲۱ تیر 1401 در تبریز اجرا کرد.

وی ادامه داد: از ۱۸ تیر 1401 تاکنون 6 اجرا در شهرهای تبریز، جلفا، اهر و ورزقان داشتیم و در روزهای آتی به استان‌های البرز و زنجان، سفر خواهیم کرد.

قلعه با تاکید بر اینکه تئاتر برای همه بچه‌هاست، عنوان کرد: باید قبول کنیم که اجرای تئاتر برای همه بچه‌های سراسر ایران، نیازمند تامین زیرساخت‌های سخت‌افزاری مانند تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری است. تئاتر معمولا در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود و بسیاری از استان‌ها اگرچه سالن تئاتر دارند، اما تئاتر فعال روی صحنه ندارند. خوشبختانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با راه‌اندازی واحد مستقلی به نام تماشاخانه سیار، توانست تئاتر را به روستاها و مناطق محروم ببرد.

کارگردان نمایش موزیکال «بچه‌های ایران» در پایان گفت: این نمایش در مورد کتاب‌های درسی جغرافیا و تاریخ بچه‌ها در مقطع ابتدایی است و با جنبه آموزشی در قالب تئاتر، اجرا می‌شود.

انتهای پیام/