جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر پس از حاشیه عکس‌های بانوان | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر پس از حاشیه عکس‌های بانوان

دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) شامگاه دیروز با شعار «ایران یکپارچه» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار تجسمی صبا، دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) شامگاه دیروز ۲ آبان ماه با شعار «ایران یکپارچه» رونمایی شد.

در این دیوارنگاره جدید افراد با لباس‌های محلی گوناگون به چشم می‌خورند که همه پرچم ایران یا پرچم‌هایی با نام ائمه در دست دارند و در بالای تصویر شعر «اگر سر به سر تن به کشتن دهیم/ از آن به که کشور به دشمن دهیم» مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد این طرح در پاسخ به اعتراضات اخیر سیاسی و اجتماعی کشور طراحی شده است.

پیش از این طرح «زنان سرزمین من» در این دیوارنگاره به نمایش گذاشته شده بود که ابتدا تصویر تعدادی از زنان فاخر و نام‌آور ایرانی را در معرض تماشا قرار داده بودافرادی ازجمله پروین اعتصامی، طاهره صفارزاده، بدرالزمان قریب، فاطمه معتمدآریا، نرگس آبیار، ایران درودی، سیمین دانشور، هما روستا، ثریا قاسمی، حمیده خیرآبادی، مرضیه برومند، مریلا زارعی، توران میرهادی، سیده زهرا حسینی، فروغ فرخزاد، پروانه معصومی، مریم میرزاخانی، فاطمه رهبر، بی‌بی‌ مریم بختیاری، زهره کودایی و…

این طرح طی ۲۴ ساعت با انتقاد مخاطبان و افراد حاضر در تصویر مانند فاطمه معتمدآریا، ژاله علو، مرضیه برومند، فرزند هما روستا و … مواجه و اصلاح شد. در طرح اصلاح‌شده تصویر تمام زنان حذف و تنها شعار «زنان سرزمین من» باقی مانده بود.

دیوارنگاره میدان ولیعصر به همت خانه طراحان انقلاب اسلامی تولید می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است