موسیقی اقوام ایران طی قرون متمادی روایتگر ایران بزرگ فرهنگی بوده است | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸
پیام مدیرکل دفتر موسیقی به جشنواره موسیقی نواحی ایران؛

موسیقی اقوام ایران طی قرون متمادی روایتگر ایران بزرگ فرهنگی بوده است

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیام داد.
به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیام داد.
در پیام مدیرکل دفتر موسیقی آمده است: «پیچش نوای موسیقی نواحی ایران به مرحمت پنجه و حنجره‌ هنرمندان حاضر در صحن این رویداد بزرگ، گنجینه ارزشمند معنوی است که می‌توانیم چشم بگشاییم و یکی از جلوه‌های گویا و غنی از تنوع و تکثر فرهنگی که قدمتی به بلندای حضور هویت‌بخش اقوام ایران کهن دارد را ببینیم و به آن ببالیم.
موسیقی اقوام ایران در طی قرون متمادی روایتگر ایران بزرگ فرهنگی بوده و امید است که در ایران امروز که بیش از هر زمان دیگری روایتگر وحدت است، جشنواره موسیقی نواحی در این دوره چراغی فروزان‌تر از همیشه داشته باشد و فرصت و امکان مناسبی برای وحدت گفتمانی را به حضور و ظهور برساند.
حضور هنرمندان و پژوهشگران گرانقدر موسیقی نواحی را در پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ارج می‌نهم و با قدردانی از دبیر ارجمند جشنواره، سلامت و توفیق همکاران پرتلاشم در دفتر موسیقی، انجمن موسیقی ایران، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گرگان و انجمن موسیقی گرگان را از درگاه خداوند بزرگ آرزومندم.»
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است