فیلم کوتاه برشی از زندگی است/ تاثیری عمیق در زمانی کوتاه | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۷
آرش فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با صبا:

فیلم کوتاه برشی از زندگی است/ تاثیری عمیق در زمانی کوتاه

آرش فلاحت‌پیشه بازیگر درباره فیلم کوتاه و لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت.

آرش فلاحت‌پیشه بازیگر سریال «آکتور» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی صبا با بیان اینکه حضور فیلم کوتاه در جشنواره‌های بین‌المللی محدودیت‌های کم‌تری نسبت به حضور در فیلم‌های بلند دارد، درباره این سینما مطرح کرد: با توجه به بستری که برای فیلم‌های کوتاه در سطح جهانی فراهم شده است، این آثار حضور قابل توجه و چشمگیری در جشنواره‌های بین‌الملل دارند و این حضور جایگاه سینمای ایران را در جهان تثبیت کرده است.

او ادامه داد: البته حضور در جشنواره‌ هزینه‌های تولید یک اثر هنری را جبران نمی‌کند و تنها برای کسب اعتبار اهمیت دارد لذا فیلمسازان جوان همچنان نیازمند حمایت مادی و معنوی خواهند بود.

این هنرمند عنوان کرد: گاهی به نظر می‌رسد شکل، فرم و محتوای تولیدات چندان اهمیتی ندارد و سلیقه در انتخاب آثار تاثیرگذار است. انتظار می‌رود انتخاب‌ها تخصصی‌تر باشد و جشنواره‌ها به ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از استادان پیشکسوت و به نام این عرصه به دور از نگاه سلیقه‌ای در انتخاب آثار و داوری‌ها بهره‌مند شوند.

او با اشاره به لزوم توجه به آموزش در ایام برگزاری جشنواره ادامه داد: قطعا برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای هنرجویان به ارتقای کیفی تولیدات در سال‌های بعد کمک خواهد کرد.

فلاحت‌پیشه در پایان خاطرنشان کرد: فیلم کوتاه برشی از زندگی است که در زمانی کوتاه باید تاثیری عمیق برجای بگذارد.

چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

راضیه جباری

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است